ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13316440
*
nr 1331 6440
Spegel
med bakgrundsbelysning, nutida, 160x70 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 juni 2020
kl 18:59:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/6 16:44:05
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bakgrundsbelysning nutida spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:44
-
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:26
-
9347 Spegel
oval, Gustaviansk stil, 57x40 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:34
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:57
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:53
*
Spegel
nr 1331 6440
Spegel
med bakgrundsbelysning, nutida, 160x70 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 juni 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/6 16:44:05 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bakgrundsbelysning nutida spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:03 -
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:44 -
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:26
-
9347 Spegel
oval, Gustaviansk stil, 57x40 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:34 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:57 -
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:53